Naši psi

Online

Právě přítomno: jeden hostProtože je plemeno Bearded kolie vhodné ke sportování, dali jsme na rady chovatelky Lucky Náplavové a začali jsme s Bonníkem chodit na hodiny agility. Nejprve jsme absolvovali 10 lekci štěněcí školky, kde nás naučili základním povelům, jako např. sedni, lehni, zůstaň, k noze apod. Bonnikovi se ve školce moc líbilo, protože tam měl spousty kamarádů, se kterými se mohl dvakrát za hodinu proběhnout a pohrát si. Ale když jsem školku skončili, tak jsme plynule přešli na výcvik agility, jehož základy jsme si mohli vyzkoušet už i ve školce.

Bonnikovi se trénink zprvu moc nelíbíl, když něco skočil, tak velmi pomalu a jen proto, že jsem to chtěla já. Neustále jsem ho hlasitě až přehnaně chválila, ale Bonník moji snahu bojkotoval dál, když jsem ho chtěla třeba pochválit, tedy pohladit, prohýbal se mi pod rukou. Motivace na hračku taky neměla úspěch, protože na tréninku na hračku vůbec nereagoval, jediné co ho tam zajímalo, byli psí kamarádi, od kterých ho všichni odháněli, takže mi to dával pěkně, jak se lidově říká, sežrat...

Ale musím říct, že naše poslední dva tréninky jsou velkým úspěchem, lítám sice kolem psa jako blázen, abych ho motivovala a nezasvěcený si o mě musí myslet, že jsem nejspíš nějakým způsobem retardovaná, ale Bonníkovi se agility začíná líbit a dokonce začal i běhat a já už mu bohužel nestačím... ( budu muset něco udělat s mojí fyzičkou). Proto se těším na další hodiny, až se budeme oba dva dále zdokonalovat v tomto krásném psím sportu.

Nevydžela jsem a koupila i pár překážek domů, je to bezva zábava hlavně pro naše děti, buď dělají taky pejska a skáčou přes překážky a nebo ten větší zkouší vést Bonníka sám. Kupodivu má možná větší úspěchy než já. Bonník skáče i metr vysoko z místa!. Nevim jak to ten prťavej človíček dělá, ale je šikovnej....asi brzy bude běhat s Bonníkem sám, až trochu povyroste.